KONST / Litografier / Färglitografi 8102094
*
nr 810 2094
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), musikanter, motivets mått: 32x55
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2013
kl 19:43:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 16:59:44
1
200 kr
18/2 19:48:43
1
400 kr
25/2 08:07:58
2
250 kr
25/2 08:08:39
2
350 kr
25/2 08:09:08
2
450 kr
25/2 08:37:23
1
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad musikanter svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2013 Färglitografi
Alfred Manessier (1911-1993), Frankrike. Signerad,..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:16
-
2086 Färglitografi
Annika von Hausswolff (f. 1967), Sverige. Komposit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:07
-
6311 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:49
-
2012 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:44
-
2080 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:32
-
2054 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:18
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 810 2094
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), musikanter, motivets mått: 32x55
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 16:59:44 | 1 | 200 kr |
18/2 19:48:43 | 1 | 400 kr |
25/2 08:07:58 | 2 | 250 kr |
25/2 08:08:39 | 2 | 350 kr |
25/2 08:09:08 | 2 | 450 kr |
25/2 08:37:23 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad musikanter svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2013 Färglitografi
Alfred Manessier (1911-1993), Frankrike. Signerad,..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:16 -
2086 Färglitografi
Annika von Hausswolff (f. 1967), Sverige. Komposit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:07 -
6311 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:49
-
2012 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:44 -
2080 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:32 -
2054 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:18